logo
Strona
:: aktualności
:: linki
:: forum
:: stare forum
:: kontakt
:: o stronie

Filmy
:: alien
:: aliens
:: alien 3
:: alien: resurrection
:: prometheus
:: predator
:: predator 2
:: predators
:: alien vs. predator
:: avp: requiem

Info
:: ważne osoby
:: xenomorph
:: yautja
:: dvd / blu-ray
:: komiksy
:: książki
:: gry
:: muzyka

Media
:: teksty i artykuły
:: wideo
:: tapety
:: scenariusze

Inne
:: księga gości
:: administracja
 :: Liczba osób online: 1
 :: Liczba wizyt: 193612

Premiery
flag_uk The Predator
03.VIII.2018Alien Prequel

Piąta część "Obcego" musiała prędzej czy później nadejść. Wbrew oczekiwaniom, kolejny film nie będzie jednak kontynuacją serii, lecz jej początkiem. Sam film nie posiada jeszcze tytułu i jest we wczesnej fazie preprodukcyjnej. Nie wiadomo też, kiedy będzie premiera - być może na przełomie 2011 i 2012 roku.
  Pierwsze wiadomości o prequelu pojawiły się latem 2009 roku. Pierwszym reżyserem branym pod uwagę był niezbyt do tej pory znany Carl Rinsch. Studio jednak naciskało na to, by miejsce za kamerą zajął reżyser pierwszej części, Ridley Scott, który przyjął to zadanie.
  Nieznane są jak na razie szczegóły dotyczące obsady, chociaż wiadomo, że w scenariuszu znajduje się silna rola kobieca. Sigourney Weaver zdementowała pogłoski, jakoby miała zagrać w filmie, chociaż twierdzi, że może pomóc przy jego realizacji, o ile zajdzie taka potrzeba. Pod uwagę brane są natomiast w tym momencie trzy aktorki: Noomi Rapace, Gemma Arterton ("Quantum of Solace") oraz Natalie Portman ("Leon Zawodowiec", "Gwiezdne Wojny 1-3").
  Pisaniem scenariusza zajął się Jon Spaihts, do pomocy zatrudniono także Damona Lindeloffa ("Zagubieni"). W wywiadzie z kwietnia 2010 roku Scott powiedział, że scenariusz jest już poprawiany po raz czwarty i że rozpoczęto już prace graficzne.
  Nieznana jest kwota, jaką studio przeznaczy na produkcję. Ridley Scott chciałby, aby budżet wynosił 250 milionów dolarów, jednak 20th Century Fox ma pewne opory.

Ponadto wiadomo następujące rzeczy:

- akcja filmu rozgrywać się będzie w roku 2085, około 30 lat przed pierwszym "Obcym"
- film będzie także o Pilocie - obcym stworzeniu spotkanym przez załogę "Nostromo" w opuszczonym statku, Scott ujawnił, że dowiemy się kim był i skąd pochodził
- nie zabraknie korporacji Weyland (jeszcze przed fuzją z Yutani), dowiemy się też więcej o kolonizacji planet
- Ridley Scott ma w planach zmianę wyglądu Obcego, by pokazać jego wcześniejsze wersje, być może skontaktuje się w tek sprawie z H.R.Gigerem
- film zostanie nakręcony w 3D
- plany zakładają nakręcenie dwóch filmów, aczkolwiek nie w tym samym czasie

WIADOMOŚCI:

14 X 2010: Według doniesień Damon Lindelof (współscenarzysta "Zagubionych") ukończył już pisanie scenariusza do najnowszej części "Obcego". Scenariusz ten bardzo podoba się ludziom w studiu 20th Century Fox. Dlaczego ? Otóż Ridley Scott chciałby budżetu w okolicach 150 milionów dolarów. Scenariusz Lindelofa nie zawiera jednak zbyt wielu wymagających scen akcji, co może mieć wpływ na obniżenie tej kwoty. Oprócz tego scenariusz dryfuje bardziej w kierunku ograniczenia wiekowego PG-13, jeżeli chodzi o słownictwo oraz przemoc.
Ponadto znana hollywoodzka aktorka Natalie Portman ("Leon Zawodowiec", "Gwiezdne Wojny I-III") spotkała się z ekipą Scotta i ma duże szanse na rolę generała Kolonialnej Piechoty Morskiej.
Wiadomo także, że akcja filmu ma dziać się około 35 lat przed wydarzeniami z pierwszej części i wyjaśnić historię obcego statku rozbitego na LV-426.

20 X 2010: Według portalu Bloody Disgusting Horror News wytwórnia 20th Century Fox poważnie bierze pod uwagę udział w najnowszej części "Obcego" Jamesa Franco ("Spiderman 1-3") oraz Anne Hathaway ("Alicja w krainie czarów"). Informacje te nie zostały jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone.