logo
Strona
:: aktualności
:: linki
:: forum
:: stare forum
:: kontakt
:: o stronie

Filmy
:: alien
:: aliens
:: alien 3
:: alien: resurrection
:: prometheus
:: predator
:: predator 2
:: predators
:: alien vs. predator
:: avp: requiem

Info
:: ważne osoby
:: xenomorph
:: yautja
:: dvd / blu-ray
:: komiksy
:: książki
:: gry
:: muzyka

Media
:: teksty i artykuły
:: wideo
:: tapety
:: scenariusze

Inne
:: księga gości
:: administracja
 :: Liczba osób online: 1
 :: Liczba wizyt: 193612

Premiery
flag_uk The Predator
03.VIII.2018Informacje o stronie

  Serwis avpzone.pl kontynuuje tradycje powstałej w 2002 i umarłej w 2004 roku strony obcy.net poświęconej filmom z serii "Obcy" oraz (w pewnym stopniu) strony the-predator.prv.pl poświęconej filmom z serii "Predator". Przez te kilka lat wiele rzeczy uległo zmianie... Dwa filmy z serii "Obcy Kontra Predator" napsuły trochę krwii w światku fanów. Wiele osób z racji wieku, znudzenia się lub też nadmiaru obowiązków nie zajmuje się już tą tematyką. Bardzo dużo świetnych stron, zarówno polskich jak i zagranicznych już nie istnieje lub nie jest już od dawna aktualizowanych.

  Ja też (jeżeli mam być szczery) zarzuciłem tą tematykę. W międzyczasie umarło nasze forum internetowe. W 2010 roku wydarzyło się jednak kilka rzeczy, które mogą zwrócić na siebie znowu słabnącą już uwagę polskich fanów. Po pierwsze, premiera nowej gry "Aliens Versus Predator". Po drugie, w lipcu 2010 na ekrany kin wszedł obraz "Predators", któremu udało się nie zawieść pokładanych w nim nadziei. W październiku 2010 roku na rynek wchodzi "Alien Anthology" - kolekcjonerskie wydanie czterech części "Obcego" na Blu-Ray zawierające kilka nie widzianych jeszcze do tej pory niespodzianek... Dark Horse Comics wydał też nowe serie komiksów (niestety, jak na razie niedostępne w Polsce). A na 2011 lub 2012 zapowiadany jest prequel "Obcego", którego reżyserem ma być sam Ridley Scott - ojciec sagi. Nie zapominajmy też o czającej się na horyzoncie grze "Aliens: Colonial Marines". Jednym słowem, Obcy i Predator żyją i mają się całkiem dobrze...

  Zadaniem tego serwisu jest zgromadzenie w jednym miejscu informacji dotyczących serii "Obcy", "Predator" oraz "Obcy Kontra Predator". Zadanie to jest iście syzyfową pracą :) i avpzone zapewne nigdy nie będzie kompletny, bo zawsze można będzie coś jeszcze do niego dodać. Jestem otwarty na wszelkie uwagi, sugestie, wytknięte błędy oraz propozycje współpracy. Być może chcesz napisać jakąś ciekawą recenzję/opis/artykuł ? Nie ma żadnego problemu.


.: obcy.net :. - to były czasy :)


  Informacje w większości przypadków pochodzą z:

a) różnorakiej literatury poświęconej filmom
b) zagranicznych portali oraz stron internetowych
c) wydań dvd filmów


  W szczególnych przypadkach (szczególnie coś nie napisanego przeze mnie, a tylko przetłumaczonego z innych stron), podawane jest źródło informacji. Jeżeli zabrakło gdzieś należnych informacji o prawach autorskich, bardzo proszę o wytknięcie tego, a zostanie to niezwłocznie naprawione. Jeżeli chodzi o używanie danych pochodzących z serwisu... no cóż, wszelkie prawa autorskie do sagi i tak należą do wytwórni Fox. Prosiłbym tylko o zamieszczenie informacji, iż tekst/zdjęcia/itp. pochodzą ze strony avpzone.pl

  Prosiłbym również o wzięcie pod uwagę faktu, że jest to w zasadzie wersja "beta" - w szczególności widać to na przykładzie oprawy graficznej, która po prostu leży. I kwiczy. I aż prosi się o jakiś ładny design. Niestety, jestem kaleką jeżeli chodzi o programy graficzne. Być może ktoś chciałby mieć jakiś współudział ;) ? Niektóre strony mogą się nie wgrywać, mogą także występować różne dziwne błędy. Będę starał się eliminować to na bieżąco, a jeżeli chcesz - czytelniku :) - mi w tym pomóc, to poprzez formularz możesz napisać co nie działa tak, jak powinno.

  Podziękowania dla wszystkich którzy pomagali mi w moich dziewiczych czasach strony obcy.net - w szczególności Piokowi i Majkelowi oraz ludziom z ekipy the-predator.prv.pl (w szczególności Alien_Dwa, Satham, Corvax, Xenomorph). No i oczywiście dla twórców filmów, bez których nie byłoby tego serwisu. Jeżeli kogoś pominąłem, to przepraszam.

Życzę miłej lektury,
kabook,
Piotr Zawadzki


Alien, Aliens, Alien 3, Alien: Resurrection © 20th Century Fox
Predator, Predator 2, Predators © 20th Century Fox
Alien Vs. Predator, Aliens Vs. Predator: Requiem © 20th Century Fox
Wszelkie oryginalne materiały © avpzone.pl
Materiały zastrzeżone prawem autorskim użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych