logo
Strona
:: aktualności
:: linki
:: forum
:: stare forum
:: kontakt
:: o stronie

Filmy
:: alien
:: aliens
:: alien 3
:: alien: resurrection
:: prometheus
:: predator
:: predator 2
:: predators
:: alien vs. predator
:: avp: requiem

Info
:: ważne osoby
:: xenomorph
:: yautja
:: dvd / blu-ray
:: komiksy
:: książki
:: gry
:: muzyka

Media
:: teksty i artykuły
:: wideo
:: tapety
:: scenariusze

Inne
:: księga gości
:: administracja
 :: Liczba osób online: 1
 :: Liczba wizyt: 209879

Premiery
flag_uk The Predator
03.VIII.2018strz  Zmarł Pete Postlethwaite
2011-01-04 00:06:58
Jak podaje serwis Onet.pl Film oraz BBC News, w niedzielę zmarł odtwórca roli Davida w filmie "Obcy 3", Pete Postlethwaite.

W niedzielę po długotrwałej walce z rakiem zmarł we śnie w Royal Shrewsbury Hospital w Shropshire uznany brytyjski aktor Pete Postlethwaite. Miał 64 lata. Zagrał w "Podejrzanych", "Orkiestrze" oraz głośnym "W imię ojca". Pozostawił po sobie nie tylko niezapomniane role, lecz przede wszystkim żonę i dwójkę dzieci.

Urodzony w Warrington 16 lutego 1946 roku Pete Postlethwaite zajął się aktorstwem stosunkowo późno. Wcześniej pracował jako nauczyciel. Pierwsze aktorskie kroki stawiał na deskach Everyman Theatre w Liverpoolu w latach 70. u boku późniejszych gwiazd, wśród których znaleźli się Billy Nighy, Julie Walters i Alan Bleasdale.

Przełomem w karierze Postlethwaite'a okazała się rola w dramacie Terrence'a Daviesa zatytułowanym "Dalekie głosy, spokojne życie" z 1988 roku, gdzie wcielił się w okrutnego ojca terroryzującego swoich bliskich.

Sześć lat później miał już na koncie nominację do Oscara za rolę Giuseppe Conlona w przejmującym dramacie "W imię ojca" Jima Sheridana opowiadającym opartą na faktach historię irlandzkiego złodziejaszka i jego rodziny niesłusznie oskarżonego o udział w krwawym zamachu bombowym przygotowanym przez IRA. Na planie walczący z rakiem jądra aktor spotkał się ze swoim przyjacielem Danielem Day-Lewisem.

Okres największej popularności Postlethwaite'a przypadł na lata 90. Wystąpił w m.in. znakomitych "Podejrzanych", "Romeo i Julii" Baza Luhrmanna oraz "Orkiestrze". Steven Spielberg, który współpracował z Brytyjczykiem przy " Amistad " i "Zaginionym świecie: Jurassic Park", nazwał go "najlepszym aktorem na świecie".

W 2004 roku Postlethwaite został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Wkrótce zobaczymy go na ekranach w "Mieście złodziei" Bena Afflecka.


Źródło: Onet.pl Film
Autor: Kabook

skomentuj  (1)ostatni komentarz: 2011-01-10 10:28:06drukuj

2011-01-10 10:28:06
Wielka strata :(
Autor: ALieN_dwa

: aktualności :